header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Uroczysta Gala Polskiego Związku Łuczniczego

29-10-2012

Minęło 85 lat działalności Polskiego Związku Łuczniczego. Z tej okazji w dniu 19 października 2012 r. w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbyła się uroczysta Gala dla ludzi związanych ze sportem łuczniczym. Uczestniczyło w niej prawie 300 zaproszonych gości związanych z tym sportem – działaczy, trenerów, zawodników i sympatyków - tych, którzy przez dziesięciolecia tworzyli i tworzą historię tej dyscypliny w Polsce. Wśród zaproszonych było wielu medalistów imprez najwyższej rangi, jak Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Europy, czy też Mistrzostwa Polski.

Nie było wielkich przemówień i pompy.  W formie prezentacji filmowej pokazano rys historyczny łucznictwa oraz przedstawiono sylwetki znaczących postaci w tej dyscyplinie na przestrzeni minionych 85 lat – zarówno zawodników, trenerów, jak i działaczy oraz sędziów. Najlepszych wyróżniono odznaczeniami resortowymi, okolicznościowymi statuetkami, czy imiennymi medalami 85-lecia Polskiego Związku Łuczniczego. Odczytano listy gratulacyjne minister sportu Joanny Muchy oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego.

W gronie wyróżnionych trenerów 85-lecia Polskiego Związku Łuczniczego znalazł się Aleksander Jabłoński – trener Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „GROT” Zabierzów, wychowawca wielu medalistów imprez najwyższej rangi, od zarania związany z zabierzowskim sportem łuczniczym.

Okolicznościowe medale 85-lecia Polskiego Związku Łuczniczego otrzymali również: Karina Lipiarska – zawodniczka mająca za sobą sukcesy medalowe na Mistrzostwach Świata, Europy i Polski; Marta Dudek – była zawodniczka, medalistka Mistrzostw Polski i aktualna Pani Prezes Grota Zabierzów; Mirosław Jabłoński – czołowy sędzia klasy państwowej w tej dyscyplinie – wszyscy od lat związani z Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowym „GROT” i sportem łuczniczym w Zabierzowie.

Po prezentacji wyróżnionych i wręczeniu stosownych odznaczeń odbyła się część artystyczna w wykonaniu aktorów warszawskiego teatru muzycznego Roma oraz Buffo prezentujących program „Największe Musicale Świata”.

Gala była świętem dla ludzi związanych z łucznictwem na najwyższym szczeblu krajowym. Rok 2013, to również 80. rok w działalności Małopolskiego Związku Łuczniczego, a także 60. w funkcjonowaniu tej dyscypliny w Zabierzowie. Mamy nadzieję na organizację przez Grot Zabierzów w tym właśnie roku jubileuszowym imprezy rangi Mistrzostw Polski, a także spotkania z byłymi i aktualnymi sympatykami tej dyscypliny.

K.M.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie