header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Halowe Mistrzostwa Małopolski – Zabierzów 2013

03-02-2013

Z udziałem 68 zawodniczek i zawodników reprezentujących 7 klubów Małopolski, w hali sportowej Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Małopolski – 2013.

Otwarcia zawodów dokonał Honorowy Prezes Małopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe – Mieczysław Nowakowski, w asyście Marty Dudek – Prezesa Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „GROT”, organizatora imprezy. Podczas otwarcia wieloletni szkoleniowiec i działacz – Aleksander Jabłoński – oznajmił, iż impreza ta jest inaugurującą 60-lecia sportu łuczniczego w Zabierzowie, a punktem kulminacyjnym obchodów rocznicy będą Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Zabierzowie w dniach 1-2 lipca bieżącego roku.

Podczas uroczystego otwarcia zawodów odczytano adres Wicemarszałka Województwa Małopolskiego – Wojciecha Kozaka, kierowany do Prezesa „Grota” i wszystkich uczestników zawodów z życzeniami satysfakcji z uprawiania sportu i osiągania coraz lepszych wyników we współzawodnictwie sportowym.

Sensacją wśród mężczyzn w kategorii open było zwycięstwo 16-letniego Krystiana Molendy z „Grota” Zabierzów, który w finale turnieju pokonał swego rówieśnika Macieja Matejko z „Zamku Suskiego” 7:3. Należy tu nadmienić, że jeszcze rok temu obaj, z sukcesami, reprezentowali Małopolskę w zawodach rangi ogólnopolskiej – ale w kategorii młodzików. W pojedynkach turniejowych pokonali starszych, bardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników z Płaszowianki oraz Dąbrovii.

W przeciwieństwie do mężczyzn w kategorii kobiet o czołowe miejsca walczyły doświadczone i utytułowane łuczniczki. W finale wystąpiły zawodniczki „Dąbrovii” Dąbrowa Tarnowska - Katarzyna Mickiewicz pokonała Agatę Bulwa w setach 6:0. W walce o brązowy medal pojedynkowała się również para klubowa, tym razem z „Grota” Zabierzów. Tutaj Karina Lipiarska pokonała Karolinę Szajnowską 6:4. W drodze do finału Karina uległa Agacie Bulwa w barażu 10:9.

W łukach bloczkowych wśród kobiet w finale również wystąpiła para klubowa MGOKiS Dobczyce – zwyciężyła Magdalena Zarzycka przed Renatą Leśniak. Wśród mężczyzn zwyciężył Wiktor Walas (MGOKiS Dobczyce) pokonując Jakuba Fularskiego (Wyspiański Kraków).

Na etapie kwalifikacji (60 strzał z odległości 18 m do tzw. trójek) sklasyfikowano kategorię juniora młodszego (kadeta). W juniorkach młodszych najlepszą była Anna Forgiel (Dąbrovia) przed Pauliną Kamińską (Sokole Oko Zawadka) i Wiktorią Malik (Dąbrovia). W juniorach młodszych pierwsze miejsce zajął Maciej Matejko (Zamek Suski) przed Krystianem Molendą i Jakubem Dudkiem (obaj „Grot” Zabierzów).

Wręczenia medali, dyplomów i nagród rzeczowych dokonała Pani Sekretarz Gminy Zabierzów – Wioletta Matejczyk – w asyście Marty Dudek, Prezesa „Grota” i sędziego głównego zawodów – Mirosława Jabłońskiego.

A. JabłońskiWyniki zawodów

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie