header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Dziewczyny lubią brąz. Sukces łuczniczek z Zabierzowa na Halowych Mistrzostwach Polski

10-02-2013
W dniach 9-10 lutego 2013 r. w Milówce odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie. Zabierzowianki potwierdziły swą klasę na arenie ogólnopolskiej, zdobywając dwa brązowe medale i kwalifikację do Mistrzostw Europy.

W konkurencji indywidualnej Karina Lipiarska (Grot Zabierzów), zdecydowanie prowadząca po kwalifikacjach, zdobyła medal brązowy, gładko przechodząc eliminacje i w półfinale ulegając (2:6) późniejszej Mistrzyni Polski – Agacie Bulwa (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska). Swoim doskonałym występem (norma punktowa w kwalifikacjach i wysokie miejsce w finale) Karina zapewniła sobie prawo do reprezentowania barw Polski w Halowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Rzeszowie, 26.02-3.03.2013. Oprócz Kariny w skład drużyny narodowej wchodzą: Wioletta Myszor i Joanna Rząsa, obie z Łucznika Żywiec.

W konkurencji zespołowej drużyna Grota Zabierzów w składzie: Karina Lipiarska, Agata Stanieczek, Katarzyna Anioł i Elżbieta Hess, awansowała do rundy eliminacyjnej z 4 pozycji. W ćwierćfinale pokonała zespół Społem Łódź, zaś w półfinale uległa rewelacyjnie prezentującym się w tych zawodach koleżankom „zza miedzy”, zawodniczkom Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska – późniejszym wicemistrzyniom Polski. Ostatecznie Zabierzowianki wracają do domu z medalem brązowym.

XXXI Halowe Mistrzostwa Polski to bez wątpienia sukces małopolskiego żeńskiego łucznictwa:

  • trzy medale w konkurencji indywidualnej (1 miejsce – Agata Bulwa /Dąbrovia/, 2 miejsce – Katarzyna Mickiewicz /Dąbrovia/, 3 miejsce – Karina Lipiarska /Grot Zabierzów/, 8 miejsce Małgorzata Mickiewicz /Dąbrovia/),
  • dwa medale w konkurencji zespołowej (2 – miejsce Dąbrovia, 3 – miejsce Grot Zabierzów),
  • medal srebrny w konkurencji mikst dla Katarzyny Mickiewicz i Jakuba Kota, reprezentantów Dąbrovii,
  • brązowy medal w konkurencji łuków bloczkowych dla Magdaleny Zarzyckiej z MGOKiS Dobczyce.

Tegoroczny halowy sezon łuczniczy jest bardzo napięty – zawody odbywają się praktycznie w każdy weekend. 16-17.02.2013 odbędą się Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Dąbrowie Tarnowskiej, następnie 26.02-2.03.2013 – Halowe Mistrzostwa Europy w Rzeszowie, 16-17.03.2013 Halowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Zgierzu i 23-24.03.2013 Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Jaworzu. We wszystkich tych zawodach wystąpią zawodnicy Grota Zabierzów. Liczymy na ich sukcesy i trzymamy za nich kciuki.

A. Jabłoński

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie