header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Juniorzy młodsi Grota Zabierzów halowymi wicemistrzami Polski w łucznictwie

18-03-2013

Sezon halowy 2013 roku jest dla Grota Zabierzów wyjątkowo pomyślny. Do 3 medali brązowych zdobytych na zawodach najwyższej rangi ogólnopolskiej – Halowych Mistrzostwach Polski – dodajemy srebrny, wywalczony przez drużynę juniorów młodszych w składzie: Krystian Molenda, Jakub Dudek i Piotr Ziębiński.

W dniach 16-17 marca 2013 roku w Zgierzu odbyły się XXIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. Zabierzów reprezentowali ubiegłoroczni młodzicy a obecnie kadeci – Krystian Molenda, Jakub Dudek i Piotr Ziębiński, oraz Anna Michalik i Ewa Ramut – młodziczki starsze. W zawodach wzięło udział 211 najlepszych zawodników z wszystkich łuczniczych klubów Polski.

Dwudniowe strzelanie niefortunnie zaczęło się dla łuczników Grota. Kwalifikacje indywidualne, polegające na wyłonieniu 32 najlepszych zawodników którzy w kolejnym etapie rozgrywać będą pojedynki, udało się przejść jedynie Krystianowi (miejsce 20). Piotrek i Kuba zajęli miejsca odpowiednio 41. i 44. na 116 rywalizujących mężczyzn. Jako zespół sklasyfikowani zostali na miejscu 11. na 27 zgłoszonych do zawodów i awansowali do fazy turniejowej.

Popołudniowa część zawodów to pokaz siły i możliwości Grota Zabierzów, okrzykniętego przez specjalistów „czarnym koniem” turnieju. W pierwszym pojedynku pokonali szóstą drużynę po kwalifikacjach – Mazowsze Teresin w stosunku 215:209, zaliczając serię za 59 pkt. (na 60 możliwych). W kolejnym – wygrali z turniejową trójką – UKS Piątką Zgierz (212:207) i awansowali do półfinału. W ostatnim pojedynku pierwszego dnia zawodów z KS Społem Łódź, po wyrównanej walce w pierwszych dwóch seriach strzelań, w trzeciej uzyskali przewagę, której już nie oddali, wygrywając pojedynek w stosunku 215:211 i awansując do finału.

Niedzielny poranek rozpoczął się od indywidualnych pojedynków eliminacyjnych, w których uczestniczył tylko Krystian. W 1/16 turnieju pokonał Pawła Korbeckiego z Resovii (6:2), by w 1/8 ulec  (2:6) późniejszemu brązowemu medaliście – Kajetanowi Kotlarzowi z Talentu Wrocław. Ostatecznie Krystian został sklasyfikowany na miejscu 14.

Drużyna Grota w finale zmierzyła się z Łucznikiem Żywiec. Mimo, iż chłopcy oddali swoje najlepsze na tych zawodach strzelania zespołowe (216 pkt.), ulegli faworytom z Żywca, którzy wynikiem 231 pkt. podczas tego pojedynku wyrównali rekord Polski. Młodym kadetom z Zabierzowa przypadł tytuł I Halowego Wicemistrza Polski i medale srebrne.

W ubiegłym roku drużyna Grota Zabierzów, w tym samym składzie, w kategorii wiekowej młodzik zdobyła medal brązowy.

Do trzech medali brązowych zdobytych w cyklu Halowe Mistrzostwa Polski 2013 – indywidualnym w kategorii seniorek (Karina Lipiarska), drużynowym w kategorii seniorek (Karina Lipiarska, Agata Stanieczek, Katarzyna Anioł, Elżbieta Hess) oraz drużynowym w kategorii młodzieżowej (Katarzyna Anioł, Adrianna Kawa i Alicja Strzałka) możemy dodać srebrny wywalczony przez juniorów młodszych. Z każdych tegorocznych zawodów, w których Grot Zabierzów wystawia zespół, przywozi medal. Ostatnimi zawodami rangi najwyższej są Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Jasienicy (23-24.03.2013). Trzymajmy kciuki za najmłodszych.

Aleksander Jabłoński

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie