Karina Lipiarska wraca z medalem z Pucharu Europy

20-04-2013

W dniach 15-20 kwietnia 2013 r. w Riom (20-tysięcznej miejscowości w centralnej Francji) odbyła się I runda Pucharu Europy. W kadrze narodowej wystąpiła Zabierzowianka – Karina Lipiarska, odnotowując kolejne sukcesy w swej karierze sportowej.

W klasyfikacji generalnej w konkurencji łuków olimpijskich Karina zajęła 5 miejsce indywidualnie. Po udanych kwalifikacjach gdzie uzyskała bardzo dobry wynik 1309 pkt w rundzie FITA, w rozgrywkach pucharowych pokonała kolejno reprezentantkę Ukrainy Irynę Dubas 7:1, koleżankę z reprezentacji Annę Szukalską 7:3, reprezentantkę Gruzji Yulię Lobzhenidze 6:2, a w ¼ finału uległa reprezentantce Włoch Claudii Mandia 4:6. Pojedynek był bardzo wyrównany. Przy stanie 4:4 Włoszka wygrała 5-tego seta 27:24 uzyskując tym samym awans do strefy medalowej. Karina musiała zadowolić się piątym miejscem

W drużynie zespół w składzie SOBIERAJ Małgorzata (Sokół Radom), SZUKALSKA Anna (Czarna Strzała Bytom) i LIPIARSKA Karina (Grot Zabierzów) zajął miejsce drugie, ulegając w finale Ukrainie (197:199). W drodze do finału Polki pokonały drużyny Francji (208:200) i Niemiec (207:205). Męska reprezentacja Polski zajęła miejsce 7.

Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał na ceremonii wręczenia medali. Katarzyna Szałańska (OSŁ Strzelec Legnica) zajęła pierwsze miejsce w konkurencji łuków bloczkowych, pokonując w finale faworyzowaną Ivanę Buden z Chorwacji 114-113. Zespół kobiet w tej konkurencji (Katarzyna Szałańska, Leśniak Renata, Stanieczek Anna) również zajął miejsce II, ulegając w finale gospodyniom zawodów – drużynie Francji.

Polskim łuczniczkom, a w szczególności Karinie, gratulujemy sukcesów.